Demachierea este foarte importantă pentru sănătatea tenului nostru. De aceea trebuie să ne asigurăm că folosim produsele potrivite pentru tipul nostru de ten. Tenul meu este mixt, zona T este încărcată de sebum.
Potrivit tenului meu,am ales demachiantul de la Garnier care este pentru față și ochi. Știu că este bine ca demachiantul de ochi să fie diferit de cel pentru ten însă mie mi se pare bun acesta.
Ce spun ei ?
Părerea mea
Îmi place acest demachiant, mirosul este plăcut, nu foarte puternic iar textura este cremoasă. Ambalajul este perfect, produsul se depozitează ușor. Capacul este rezistent și dozează cantitate potrivită de produs.
Nu trebuie mult produs pentru demachiere, cât este pe dischetă folosesc eu pentru un ochi. Machiajul se îndepărtează relativ ușor. Trebuie doar să presați puțin discheta pe ten și să ștergeți. Dacă mai este nevoie,reveniți cu încă o ștergere. După demachiere eu îmi clătesc fața, pielea nu rămâne grasă ci este catifelată și tenul nu este încărcat. Trebuie să aveți grijă cu ochii deoarece poate ustura dacă scăpați în ochi. Mi s-a întâmplat de câteva ori dar cu puțină apă dispare acea senzație.
Pentru a curăța toate impuritățile folosesc după demachiere și un gel de curățare.
Demachiantul are 200 ml și nu se consumă ușor! Îl am de câteva luni și e abia jumătate dar recunosc că nu m-am machiat zilnic. Eu l-am cumpărat la ofertă cu încă o cremă Garnier din Kaufland dar separat prețul lui este aproximativ 20 lei. Zic că merită ținând cont că este eficient și nu se consumă repede!
Per total îmi place mult și vi-l recomand!
Voi ce demachiant folosiți?
Kisses



