Galaxy nails


Hey super girls! Astăzi vă prezint noua mea manichiură. Nu sunt foarte mulțumită de cum a ieșit însă după ce am încercat alte modele dar fără succes, am rămas la acesta.
Pentru început, am folosit: 

Nuanțele ojelor pot fi înlocuite și puteți folosi alt sclipici. Eu am folosit un burețel pentru machiaj deoarece este mai mic și mai ușor de manevrat.

Nu știu cât de sugestiv vă este colajul așa că o să explic ce am făcut:
1. Aplicăm lacul de unghii și oja neagră
2. Cu burețelul aplicăm pe unghie puțină ojă albă pe centru, nu pe toată unghia.
3. Tot cu burețelul aplicăm oja albastră/mov, foarte puțină, fără să acoperim albul.
4. Urmează albastrul mai deschis care se aplică pe lângă alb și pe porțiunile negre.
5. Tot pe burețel luăm puțin roz, dacă este prea strident tamponăm excesul pe o dischetă. Aplicăm peste albastru și alb dar foarte puțin.
6. Avem nevoie de o scobitoare cu care facem câteva puncte mici ici colo pe unghie. Dacă mai doriți, mai aplicăm oja albă să mai luminăm unghia.
7. Punem sclipiciul sau lacul cu sclipici. Nu trebuie mult,altfel se va vedeam urât. 
8. Aplicăm lacul de unghii și așteptăm să se usuce!

Ale mele au ieșit asa: 




Dacă încercați acest model aștept poze cu unghiuțele voastre!
                                                                                           Kisses

This entry was posted on miercuri, 13 august 2014 and is filed under . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response.

Leave a Reply