Astăzi mi-am făcut unghiile după o bună pauză :D. Cum este vară și trebuie unghii colorate,mi-am făcut niște minioni. Nu-i așa că sunt drăguți ?
Produse folosite:
Aveți mai jos pașii care i-am parcurs în crearea minionilor
Aplicați un strat de lac de unghii apoi oja în două straturi.
După ce se usucă oja, puneți două benzi subțiri și dați cu albastru. Nu este obligatoriu folosirea benzilor dacă vă descurcați și cu mâna liberă
Urmează pictarea minionului, pașii îi aveți mai sus. Eu am folosit pensula cu două capete de la Avon, capătul rotund care se poate înlocui cu un bold.
Aceasta este manichiura mea de astăzi,sper să vă placă !
Voi ce manichiură aveți ? Aștept părerile voastre într-un comentariu.




