Bună tuturor! Astăzi o să vă arăt micul meu suport pentru brățări.Pentru că suntem fete și pentru că avem nevoie de organizare în mulțimea de accesorii, m-am hotărât să fac eu un mic suport. Este mai greu de făcut însă este foarte frumos.
Veți avea nevoie de :
- două tuburi/ țevi de plastic de mărimi diferite, puteți folosi și o revistă rulată și lipită.
- o bucată de lemn pentru bază
- materiale pentru a inveli tuburile si lemnul
- foarfeca,lipici,bandă izoler,aracet sau orice alt adeziv rezistent
Prima dată trebuie să găsim mijlocul tubului mare și să îl lipim de cel mic, cam așa:
Următorul pas vom trebui sa luăm baza de lemn și să o acoperim cu materialul ales de noi. Deoarece nu am avut un adeziv foarte bun, eu am făcut în mijloc o gaură de mărimea tubului pentru a sta fixat.
Urmează să ne ocupăm de cele două tuburi,să le decorăm puțin. Eu am ales să le învelesc în material alb,apoi am pus o fundiță roz pal. Puneți-vă imaginația la treabă si decorați-le dupa propriul gust!
Acum trebuie să lipim cele două parți. Eu pur și simplu le-am unit, am pus tubul in gaura făcută bucății de lemn, dacă aveți un adeziv bun le puteți lipi.
Așa arată suportul meu cu câteva brățări pe el :)
Dacă vă atrage acest DIY aștept părerile voastre și sper să încercați să îl faceți!